DoktorLar Forum Sitesi

DoktorLar Forum Sitesi
 
AnasayfaPortalSSSAramaKayıt OlÜye ListesiKullanıcı GruplarıGiriş yap

Paylaş
 

 ÖZETLER BURAYA

Aşağa gitmek 
YazarMesaj
zenanelif
Admin
Admin
zenanelif

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 22/02/08
Yaş : 27
Nerden : istanbul

ÖZETLER BURAYA Empty
MesajKonu: ÖZETLER BURAYA   ÖZETLER BURAYA Icon_minitimePaz Mart 02, 2008 11:08 pm

1.BÖLÜM

Türkiye’nin en iyi hastanesi yeni asistanlarıyla yeni bir güne başlamaktadır… Ela, Zenan, Burak, Kader ve Hasan! Farklı karakterleri ama ortak bir hedefleri vardır onların. İyi bir doktor olmak!

Ela; ünlü bir cerrahın kızıdır. Herkesin düşündüğünün aksine bu durum hayatını hep daha da zorlaştırır. Hastanede geçecek günlerini zorlaştıracak biri daha vardır. Pek de hoş bir tanışma geçirmediği beyin cerrahı Levent…

Nedeni belirlenemeyen epilepsi krizi geçiren ünlü aktör ilk hastasıdır. Ölümün sınırından dönen aktör, çekilmez davranışlarıyla Ela’yı da canından bezdirir.

Zenan diğerlerine hiç benzemez. Sert, kuralcı, hırslı biridir. Hastaneye getirilen töre kurbanı genç bir kızın dramına ortak olur. Hem bir doktor hem de doğulu bir kadın olarak.

Kader; kusursuz güzelliği başına hep bela olmuştur. Güzel olmak zordur, hem doktor hem güzel olmak daha da zordur. Ancak o kimsesiz büyümenin acısını, doktor olabilmek için çektiği zorlukları asla belli etmez.

Hasan; hastaneye gelen yeni evli çifti mutlu edebilmek için elinden geleni yapar. Kocası kalp ameliyatına giren geline bir söz verir. Oysa doktorluğa başladığı ilk gün alacağı bu ders oldukça ağır olacaktır. Üstüne bir de girdiği ameliyatta yaşadıkları… O artık bir MB’ dir. Yani doktorların kendi aralarında dedikleri gibi 0;Morg bekçisi!1;

Burak, fazla yakışıklı fazla ukaladır. Her şeyi çok iyi bildiğini düşünür. Tam bir baş belasıdır yani. Cerrahi Bölüm şefi Haldun’la karşı karşıya gelecektir. Gestapo lakabıyla bilinen ve yeni doktorların şefi Dr.Fikret ise hepsinin kabusu olacaktır.

En az Levent kadar parlak bir kariyere sahip olan Dr. Suat’ın ise tek bir amacı vardır. Haldun’dan boşalacak yere geçebilmek. En büyük rakibi de Levent’tir elbet. Başarılı, sürprizlerle dolu, yakışıklı romantik biraz da gizemli biridir o. İlk tanıştıkları andan itibaren Ela ile aralarında kopmayacak bir bağ oluşacaktır
.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://doktorlar.forum-canada.net
zenanelif
Admin
Admin
zenanelif

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 22/02/08
Yaş : 27
Nerden : istanbul

ÖZETLER BURAYA Empty
MesajKonu: Geri: ÖZETLER BURAYA   ÖZETLER BURAYA Icon_minitimePaz Mart 02, 2008 11:09 pm

2.BÖLÜM
Ela ailesiyle yaşadığı eski evi satmamaya karar vermiş. Kendine yeni ev arkadaşları aramaktadır. Kafası Levent yüzünden karışmış, hastanede ona karşı nasıl davranacağını bilememektedir.

Bir intiharı engellemeye çalışırken 4.kattan düşen bir polis ve intiharcının gelişi acil servisi karıştırır.

Bu sırada Ela yeni doğan bölümünde bir bebeğin kalp rahatsızlığını fark eder. Müdahale edilmesini ister. Ancak bu durum çocuk doktoru asistanıyla karşı karşıya gelmesine neden olur. Doktor Suat’ın da yardımıyla bebek tekrar muayene edilir. Ela haklıdır. Ama şimdi çok daha ciddi bir sorun vardır. Baba dini inancına ters geldiği için domuz damarı naklini kabul etmez.

Polis ameliyatla hızla iyileşirken nişanlısının ani rahatsızlığı her şeyi bir kez daha alt üst eder. Kızın MS hastası olduğu ortaya çıkar, hastalığı nedeniyle nişanlısını terk eder. Ancak polis nişanlının bu aşktan kolay kolay vazgeçmeye niyeti yoktur.

Kader hastaneye gelen kimsesiz küçük bir kıza yardım ederken küçük kızın dramına tanık olur. Hasan acilde hiç hayal etmediği gerçeklerle yüzleşir. Zenan ve Burak arasındaki rekabet giderek artmaktadır.

Günün sonunda Ela’nın yeni bir ev arkadaşı vardır. Kader!
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://doktorlar.forum-canada.net
zenanelif
Admin
Admin
zenanelif

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 22/02/08
Yaş : 27
Nerden : istanbul

ÖZETLER BURAYA Empty
MesajKonu: Geri: ÖZETLER BURAYA   ÖZETLER BURAYA Icon_minitimePaz Mart 02, 2008 11:10 pm

3.BÖLÜM

Acil servis yine telaşlı ve yoğun bir gün geçirmektedir.

Asker konvoyunun neden olduğu kaza, masum insanların ölümüne ve yaralanmasına neden olmuştur. İki kız kardeş vücutlarını delip geçen demirle hastaneye getirildiğinde doktorları bile dehşete düşürür. Ameliyat risklidir ve ancak birisi hayatta kalabilecektir. Bu zor kararı vermek ne yazık ki doktorlara düşecektir.

Kazada beyin ölümü gerçekleşen bir adamin yakinlari organlarıyla başka insanlara hayat vermeyi kabul edecekler mi? Zenan ve Kader bu vakada farkli goruslere sahip olacaklar.

Sıradan bir yaralanma gibi hastaneye gelen genç, saatler sonra neredeyse ölmek üzere tekrar hastaneye gelecektir.

Bu arada Levent ve Ela arasındaki yakınlaşma giderek artar. Levent Ela’nın kalbine girmeyi başaracak mi?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://doktorlar.forum-canada.net
zenanelif
Admin
Admin
zenanelif

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 22/02/08
Yaş : 27
Nerden : istanbul

ÖZETLER BURAYA Empty
MesajKonu: Geri: ÖZETLER BURAYA   ÖZETLER BURAYA Icon_minitimePaz Mart 02, 2008 11:11 pm

4.Bölüm
Genç doktorlar için hastanede yeni bir gün daha! Burak daha şimdiden Kader’le uğraşmaya başlamış bile. Kader’in ona Bay İblis demesinin nedeni ne olabilir ki?, Levent Ela’ya daha da yakın olabilmek için çabalıyor. Ancak bu durum Ela’yı daha da rahatsız ediyor. Üstüne Zenan Ela’ya öfkeli. Ela iyice bunalmış... Kimse niye onu anlamıyor? Zenan herkesten daha çok çalışıyor. Ancak onu da bekleyen bir sürpriz var. Dışarıdan bakıldığında güçlü, yıkılmaz görünen Zenan'ı alt üst edecek olan gerçekler ne? Kader de en büyük kabusuyla yüz yüze. Siz hiç güzel olduğunuz için kendinizden nefret ettiniz mi? Bir yandan Burak bir yandan biyopsisini yapmak zorunda olduğu hastası. Genç hastanın başka bir sorunu daha var. Kader’in doktoru olmasını istemiyor ama neden?
Bir kaza ve bu kaza için kendini suçlayan Levent! Kanlar içinde hastaneye getirdiği, mendil satan küçük kızı yaşatmak için var gücüyle çalışan Levent için de işler yolunda gitmiyor. Dünyalar güzeli küçük kız her şeye rağmen niye iyileşmiyor?Zavallı Hasan hala kendine bir ev bulamadı. Kiralar ateş pahası, asistan maaşı neye yeter ki? Ela ve Levent arasındaki gerginlik sürüyor. Ela zor saatler geçiren Levent’in yanında olmak istiyor ama Levent ona hala kızgın!
Zenan ve Suat’ı karşı karşıya getiren olay ne?
Ela ve babası... Kaybettikleri zamanı geri getirebilecekler mi? Siz hiç babanıza kendinizi hatırlatmak zorunda kaldınız mı? Üstelik birkaç dakika sonra unutacağı gerçeğini bilerek.
Ve Kader’i öfkeden delirten an! Burak’a öyle bir ders veriyor ki...

Kötü geçen bir gün tek bir mumla bile aydınlanabiliyor. Ela ve Levent her şeye rağmen birbirlerine o en önemli şeyi fısıldayabiliyo
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://doktorlar.forum-canada.net
zenanelif
Admin
Admin
zenanelif

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 22/02/08
Yaş : 27
Nerden : istanbul

ÖZETLER BURAYA Empty
MesajKonu: Geri: ÖZETLER BURAYA   ÖZETLER BURAYA Icon_minitimePaz Mart 02, 2008 11:12 pm

5. BÖLÜM

Ela babası ile ilgili zor bir karar vermek zorunda. Babasının kaldığı bakımevine gittiğinde onu kötü bir sürpriz beklemektedir... Aynı gün içinde yaşayacakları Ela’yı daha da alt üst eder. Kalp ameliyatına girdiği kadının kocası Ela’yı suçlayacaktır. Peki ama neden? Levent içinde işler yolunda gitmez. Hiçbir terslik gözükmektedir ancak Küçük Ayşe bir türlü iyileşememektedir. Yemek yemez, kimse ile konuşmaz hatta Levent’le bile... Boğaza uçan arabadan çıkarılıp hastaneye getirilen aile başka bir drama daha neden olur. Kazayı yapan baba ve Burak’ı karşı karşıya getirecek olay ne? Burak ilk kez bu kadar öfkeli... Burak’ın geçmişini ve onun başka bir yüzünü gören Kader ne yapacak? Ameliyat edilen kadının göğsünde unutulan havlunun suçlusu kim? Kimse mükemmel olamaz dedirtecek olay hastaneyi bir kez daha karıştıracak... Böyle hırsızlık görülmedi... Hastaneye getirilen çingene kadın Kader’e geleceği ile ilgili çok enteresan şeyler söylüyor. Hasan bir türlü itiraf edemediği aşkıyla ne yapacak? Kötü geçen gün hiç bitmeyecek gibi geliyor Ela’ya. Babası için tekrar bakımevine çağırıyorlar... her şey bu kadar ters gitmek zorunda mı? Kötü geçen koca bir günün ardından sığınacak tek limana gidiyor Ela. Suat Zenan arsındaki yakınlaşma giderek ilerliyor. Haldun öğrencilerin yanında. Hata yapsalar bile... Gestapo verdiği kararların ne kadar doğru olduğunu bir kez daha görüyor. Nihayet hastanede gün bir kez daha bitiyor... Ardından bir mucize gerçekleşiyor...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://doktorlar.forum-canada.net
zenanelif
Admin
Admin
zenanelif

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 22/02/08
Yaş : 27
Nerden : istanbul

ÖZETLER BURAYA Empty
MesajKonu: Geri: ÖZETLER BURAYA   ÖZETLER BURAYA Icon_minitimePaz Mart 02, 2008 11:13 pm

6.Bölüm

gelecek bolum levent elanin igligi icin odan biraz geri cekilecek hastanede we elanin ustune daha cok yuklenecek bu iliskiyi sadece fikret ve zenan biliyor ve hasan duyarsa yikilacak elaya aski hala devam etmektedir.

burak yeni gelen bir hastaya bakma gorevi verilir bu hasta kanserdir, kadina yaninda cok iyi davraninir ve bunu duyan kader sasirir ama sonra kandin hakinda konustugunu ve kadini kotuledigini duyan kader ve suat, ve suat buraki o hastanin yaninda alir hasan ve zenani koyar hastanin basina ve bu ikisini kanser almak icin ameleyata girme firsati olur.

o hastayi birakan burak ve kader hastanen diyer bolumlerine bakma gorevi alirlar ama butun hastalara kader bakmak zorunda kalir cunku burak acil calis aletinin pilini degistirmeyi unutur, acil bir durum ortaya cikar ve kader bir hastaya kendi basina bakma zorunda kalir ama basir, sonra sinirini burak dan cikartir.

kendine davransi degisenen levente kizar ela bir hastanin amleyat yapilmasi var ama fikret levent ve ela berarber girmesini istemez, bu sorunlar haledilir ve ela ve levent hastanedi birbirlerine her zamanki gibi davranmaya devam etmeye karar verirler fikreti umursamadan.

kanser olan hasta cok kan kayip eder ve orda izleyen burak kandin olumunu izler ve herkes gittikten sonra olum kadinin yanina gider hic kimse yok zaneter ama kader yukura pencerede onu gorur.

zenan dinlenme odasinda dir amleliyatin yorgunulugu ustunderir suat iceri girer ve zenan a sana bu ameliyati verdigim icin sanslisin der zenan ofkelenir ve ne sansi der sinirler ucurar o arda suat zenan kolunuturar kendine ceker oper ve o bolum oyle bitter
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://doktorlar.forum-canada.net
zenanelif
Admin
Admin
zenanelif

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 22/02/08
Yaş : 27
Nerden : istanbul

ÖZETLER BURAYA Empty
MesajKonu: Geri: ÖZETLER BURAYA   ÖZETLER BURAYA Icon_minitimeCuma Mart 07, 2008 9:30 pm

7. BÖLÜM BASIN ÖZETİ
Levent Ela artık birlikteler… Ela aşkının arkasında… Gestapo’nun tüm zorlamalarına karşı asla yılmıyor. Levent Ela için bir sürpriz hazırlamakta… Kader’e göre Levent Ela’ya evlenme teklif edecek. Ama beklenen yemek bir türlü gerçekleşmez… Bir anne evladı için neleri göze almaz ki? 9 aylık hamile kadın ölümü pahasına bebeğini dünyaya getirir. Anne bebeğin vedası herkesi göz yaşlarına boğar… Diğer yanda bir baba istemeden de olsa oğlunu uçurumun kenarına getiriyor. Genç bir futbol yıldızının çaresizliği! Küçük bir kızın hayatı Levent’in ellerinde… Ameliyatta Levent’i bekleyen kötü sürpriz… Kader’le Ela’yı karşı karşıya getiren olay ne? Birlikte olamayan sevgililer ölümü seçiyor. Aşkla yaşam arasındaki ince sınır. Bütün hastane Ela ve Levent ilişkisini konuşurken, Zenan ve Suat arasında neler oluyor? Ela en büyük sırrını Levent’le paylaşıyor. Gecenin yarısında gelen esrarengiz telefon… Ela ve Levent için hiçbir şey eskisi gibi olmayacak.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://doktorlar.forum-canada.net
zenanelif
Admin
Admin
zenanelif

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 22/02/08
Yaş : 27
Nerden : istanbul

ÖZETLER BURAYA Empty
MesajKonu: Geri: ÖZETLER BURAYA   ÖZETLER BURAYA Icon_minitimeCuma Mart 07, 2008 9:34 pm

8.Bölüm

Levent, Ela'ya soylemek istedigi seyi soyleyebilecek mi? Beklenen yemek bir türlü gerçekleşmez...
Suat ve Zenan arasindaki yakinlasma hastanedekiler tarafindan anlasilacak mi?
Zenan'ın ninesinin ziyaretinin asil nedeni nedir?
Gelecegi görebilen bayılma nöbetleri ile gelen 17 yaşında genç kiz asistanlarimizin sirlarini aciklayacaktir.
Haldunun gözleriyle ilgili problemini cozmesine Levent yardim edecektir.
Finalde Ela ve Leventi bekleyen surpriz herkesi sasirtacaktir...
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://doktorlar.forum-canada.net
zenanelif
Admin
Admin
zenanelif

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 22/02/08
Yaş : 27
Nerden : istanbul

ÖZETLER BURAYA Empty
MesajKonu: Geri: ÖZETLER BURAYA   ÖZETLER BURAYA Icon_minitimeCuma Mart 07, 2008 9:43 pm

]9. BÖLÜM

Aşk’ın en büyük sınavı! Levent’in eski karısı bir anda ortaya çıkıp her şeyi yerle bir ediyor. Umutlar, mutlulukla, birbirine verilen sözler… Her şey yalan mıydı? Levent’in geçmişini saklamasının sebebi ne? Ela bundan sonra ne yapacak? Çöplükte bulunan küçük bebeğe ne olacak? Acımasızca terk edilen bebek hastanenin gözbebeği oluyor. Güzel bebek hangi sert kalbi yumuşatmayı başaracak? Ela ve Bilge yan yana. Bilge’nin gerçek yüzünü kimse göremiyor… Haldun’un görevi Suat’a devrediliyor. Bu durum levent ve Suat’ı karşı karşıya getiriyor. Kader küçük bebeğin ailesini bulmak için elinden geleni yaparken, hastaneye gelen yaşlı çift herkese gerçek aşkı gösteriyor. Yıllar boyunca birlikte çarpan iki yürek yine birlikte duruyor… Suat ve Zenan artık duygularından kaçmıyor… Levent Ela’ya kendini affettirebilecek mi? Beyaz çiçeklerin sahibi kim olacak?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://doktorlar.forum-canada.net
zenanelif
Admin
Admin
zenanelif

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 22/02/08
Yaş : 27
Nerden : istanbul

ÖZETLER BURAYA Empty
MesajKonu: Geri: ÖZETLER BURAYA   ÖZETLER BURAYA Icon_minitimeC.tesi Mart 15, 2008 2:12 pm

10.Bölüm
İki kadın arasında kalan levent bu zor durumu nasıl çözecek?
Ela Bilgenin hastanedeki varlığıyla nasıl başedecek?
Suatın Haldunun yerine cerrahi bölüm şefliği yapması Leventle aralarındaki
rekebeti arttıracak mı?
Suatın şefliği Zenanla aralarındaki yakınlaşmayı nasıl etkileyecek?
Haldunun süpriz ziyaretçisi kim olacak?
Acile gelen babasıyla sorunları olan hasta, Kaderle Burak arasında yeni
gelişmelere vesile olacak.
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://doktorlar.forum-canada.net
zenanelif
Admin
Admin
zenanelif

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 22/02/08
Yaş : 27
Nerden : istanbul

ÖZETLER BURAYA Empty
MesajKonu: Geri: ÖZETLER BURAYA   ÖZETLER BURAYA Icon_minitimeC.tesi Mart 15, 2008 2:13 pm

11.Bölüm
Ela, Bilge’nin hamile olduğunu öğrenince nasıl tepki verecek?

Gestapo bu duruma tepkisi kendinden hiç beklenmeyecek bir şekilde olacaktır. Ela için her şey üst üste gelmektedir. Levent’le yaşadıkları yetmezmiş gibi hastaneye acil olarak getirilen bir hasta onu sarsacaktır. (babasi herhalde hani birisi demstiya)

Bu arada ameliyatının üstünden çok uzun bir süre geçmemesine rağmen Haldun işinin başına dönmek istemektedir.

Suat ve Zenan iş hırslarına yenik düşecekler mi? Yoksa aşk mı galip gelecek?

Kader ile Burak arasındaki yakınlaşma nasıl gelişecek? Kader Burak’ın yemek teklifini kabul edecek mi?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://doktorlar.forum-canada.net
zenanelif
Admin
Admin
zenanelif

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 22/02/08
Yaş : 27
Nerden : istanbul

ÖZETLER BURAYA Empty
MesajKonu: Geri: ÖZETLER BURAYA   ÖZETLER BURAYA Icon_minitimeC.tesi Mart 15, 2008 2:18 pm

12.BÖLÜM
Bütün hastane Zenan'ı ve Zeynep'i aramaktadir.

Şizofreni hastası tarafından yaralanan Zenan yasamla ölüm arasındaki mücadelesini kazanabilecek mi?

Suat, onun için cok önemli iki insani kaybetme korkusuyla nasil yüzleşecek? Gestapo, Suat ve Levent bu durumdaki sorumluluklarını sorgulayacaklar.

Kader ve Burak arasındaki yakınlaşma giderek hızlanıyor.

Bilge, Levent ve Ela üçgeninde gerginlik en tepe noktadadır. İki kadın arasında kalan Levent ne yapacak?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://doktorlar.forum-canada.net
zenanelif
Admin
Admin
zenanelif

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 22/02/08
Yaş : 27
Nerden : istanbul

ÖZETLER BURAYA Empty
MesajKonu: Geri: ÖZETLER BURAYA   ÖZETLER BURAYA Icon_minitimeC.tesi Mart 15, 2008 2:19 pm

13.BÖLÜM

Şizofreni hastası tarafından yaralanan Zenan cerrahiden nasıl uzak kalmayı becerecek? Evlilik hazırlıklarını hızlandıran Bilge’ye Levent’in tepkisi nasıl olacak? Levent Ela’ya olan aşkını unutabilecek mi? Hastaneye gelen karizmatik hasta Ela’nın aklını çelebilecek mi? Bu duruma Levent’in tepkisi ne olacak? Bir türlü dinlenmeyi istemeyen Zenan’a Suat nasıl bir yöntem bulacak? Gestapo’nun sürpriz akşamki randevusu kiminle? Kader ile Burak arasında neler olacak?
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://doktorlar.forum-canada.net
zenanelif
Admin
Admin
zenanelif

Mesaj Sayısı : 120
Kayıt tarihi : 22/02/08
Yaş : 27
Nerden : istanbul

ÖZETLER BURAYA Empty
MesajKonu: Geri: ÖZETLER BURAYA   ÖZETLER BURAYA Icon_minitimeC.tesi Mart 15, 2008 2:20 pm

14.BÖLÜM
Levent’in Ela’ya vedası…
Bitti denmesine rağmen bitmeyen büyük aşk acı çektirmeye devam ediyor.
Bilge’nin yalancı hamileliği nereye kadar sürecek?
Suat ve Zenan için ise her şey yolunda… İlk kez sevgi sözcükleri kuruluyor.
Hasan ve Ela’yı bekleyen büyük sürpriz.
Gün her zamankinden başka başlıyor. Genç bir çocuğun hayatı Ela’nın ellerinde. Kanserli bir anneniz var, Onu iyileştirmek için çareniz yoksa neleri göze alırdınız?
Kader ve Burak arasındaki buzlar bir türlü erimiyor.
Zenan biran önce ayağa kalkıp doktorluk yapmak istiyor.
Hasta ve yalnız küçük bir kız. Sırma! Levent ve Ela onu iyileştirmeyi başarıyor ya sonra? Hastaneye getirilen genç kızın midesinden çıkarılan şey doktorları bile dehşete düşürüyor.
Levent herkes için en doğrusunu yapmaya çalışırken, kimseyi mutlu edemiyor.
Bilge’nin sırrını ilk kim keşfedecek? Hamilelik yalanı çok uzun süreceğe benzemiyor.
Zenan’ın büyük yüzleşmesi! Doktor olmanın ağır sorumluluğuyla ilk kez karşı karşıya…
Sayfa başına dön Aşağa gitmek
Kullanıcı profilini gör http://doktorlar.forum-canada.net
 
ÖZETLER BURAYA
Sayfa başına dön 
1 sayfadaki 1 sayfası

Bu forumun müsaadesi var:Bu forumdaki mesajlara cevap veremezsiniz
DoktorLar Forum Sitesi :: DOKTORLAR ÖZEL :: ßölüm Özetleri-
Buraya geçin: